VIDEO/ Netanyahu ulet sërish në karrigen e kryeministrit, i kërkojnë të ngrihet

schedule17:23 - 14 Qershor, 2021

schedule 17:23 - 14 Qershor, 2021

Benjamin Netanyahu, u rrëzua nga posti i kryeministrit të Izraelit pas 12 vitesh. Ai u zëvendësua nga qeveria e re e formuar nga një koalicion i përbërë nga tetë parti të opozitës.

Kryeministri i ri i Izraelit është Naftali Bennett, përcjell abcnews.al

Mirëpo, duket se rrëzimi pas 12 vitesh “mbretërim” është i vështirë për t’u pranuar. Në seancën e votimit të qeverisë së re, Benjamin Netanyahu u ul përsëri, të një vend që nuk ishte më i tij.

Stafi i kërkoi ish-kryeministri se duhet të lëvizte nga karrigia e kryeministrit dhe të shkonte në vendet e opozitës. g.v/abcnews.al