VIDEO/ Ndeshje plot vuajtje e “luftë”, Ilir Latifi mund Boser dhe “shpërthen” në lot

schedule10:16 - 6 Qershor, 2021

schedule 10:16 - 6 Qershor, 2021

Ilir Latifi ka arritur mëngjesin e sotëm të fitojë një ndeshje shumë të vështirë ndaj kanadezit Tanner Boser në MMA Vegas28. Ashtu siç pritej, ishte një ndeshje shumë e luftuar dhe mes të barabartësh.

Latifi u mundua gjatë gjithë ndeshjes të jetë aktiv, por kundërshtari ishte mjaft dinak dhe mundohej vazhdimisht të shfrytëzonte hapësirat e lëna nga shqiptaro-suedezi dhe të merrte herë pas here iniciativën.

Në fund, pas mbylljes së të gjithë raundeve, gjyqtarët morën skenën dhe shpallën fitues Latifin me rezultat të ngushtë (29-28, 29-28, 27-29). Pas kësaj fitoreje 37-vjeçari shpërtheu në lot, duke shprehur qartë se kjo ishte fitore e vështirë dhe e vuajtur për të. /abcnews.al