VIDEO/ Ndeshje për t’u harruar, Reali mposhtet në shtëpi dhe humbet Hazard

schedule22:59 - 28 Nëntor, 2020

schedule 22:59 - 28 Nëntor, 2020

Real Madrid nuk po arrin të tregojë vazhdimësi. Në mesjavë fitoi lehtësisht 1-2 sfidën e Champions League ndaj Interit, teksa sonte ka humbur me të njëjtin rezultati në La Liga kundër Alaves.

Kampionët në fuqi pësuan nga një gol për pjesë dhe regjistruan humbjen e dytë në shtëpi pas asaj me Cadiz. Miqtë fituan një penallti të dyshimtë në minutën e pestë, që u kthye në gol nga Lucas Perez.

Golat dhe rastet e REAL MADRID-ALAVES

Eden Hazard pësoi një tjetër dëmtim pas gjysmë ore lojë dhe i la vendin brazilianit Rodrygo. Të gjithë prisnin golin e barazimit, por Alaves shënoi sërish në minutat e para të fraksionit të dytë të ndeshjes.

Gafë e Courtois dhe gol i Joselu. Ekipi i Zidane e vuajti shumë disavantazhin e dyfishtë, por ia doli të rihapte ndeshjen në minutën e 86-të me anë të Casemiro.

 

Mesfushori brazilian përfitoi nga një rrëmujë në zonën mike, por ishte tepër vonë për të evituar humbjen dhe Alaves festoi në fund fitoren madhështore përballë kampionëve në fuqi. /abcnews.al

La Liga, java e dhjetë
Real Madrid-Alaves 1-2
(Casemiro 86′ / Perez (pen) 5′, Joselu 49′)