VIDEO/ Napoli ‘kalon’ varkën në Venezia, fitore dhe vendi i dytë për Spalletin

schedule17:22 - 6 Shkurt, 2022

schedule 17:22 - 6 Shkurt, 2022

Napoli ka marrë një fitore të rëndësishme ndaj Venezias në shtëpinë e këtyre të fundit.

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 0-0 edhe pse Napoli ka menaxhuar lojën në mënyrë perfekte dhe shumë raste të humbura nga miqtë.

Pjesën e dytë ishte bomberi Osimhen i cili zhbllokoi rezultatin në minutën e 59-të.

45 minutat e dyta ishin intensive, me shumë raste dhe ndërhyrje të parregullta. Në minutën e 95-të Ebuehi i Venezias doli me kartonin e kuq. Gjyqtari kryesor dha 10 minuta shtesë duke i dhënë dhe një shans tjetër Napolit për të shënuar përsëri.

Në minutën e 100-të ishte Petagna i cili dyfishoi rezultatin për Napolin.

Tashmë të kaltërit ndodhen në vendin e dytë me 52 pikë, njësoj si Milan./ h.ll/abcnews.al