VIDEO | Munishi fenomenal, ndëshkohet me të kuq dhe dhuron “show”

17:06 | 22/11/201917:060

Ismet Munishi është një nga trajnerët më karizmatikë në Kosovë. Shpesh herë ka hapur edhe polemika, ndërkohë që në një rast në lidhje direkte u kap me një tifoz. Madje nuk e kurseu edhe fjalorin e pahijshëm. Ekspresiv, si shumica e ballkanasve, sot ai nuk ka duruar.

Trajneri i Ballkanit, gjatë ndeshjes me Gjilanin që e fituan 2-1, u ndëshkua me karton të kuq pesë minuta nga fundi i ndeshjes. Arbitri, i cili mban stemën e FIFA-s, e nxori jashtë loje Munishin për shkak të protestave të shumta.

Tekniku mori skenën më pas, teksa kur po dilte ndaloi në fushë dhe lidhi lidhëset e këpucëve. Tifozët e duartrokitën, ndërkohë që Munishi nuk e mbylli shfaqjen me kaq, pasi kishte ruajtur edhe një puthje për ata që ishin në fushë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono