VIDEO/ Momenti kur rusët sulmojnë me raketa qytetin e madh ukrainas

schedule11:16 - 11 Mars, 2022

schedule 11:16 - 11 Mars, 2022

Në Ukrainë vijon sot dita e 16-të e sulmeve ruse. Orët e fundit, rusët nuk kanë kursyer as spitalet. Në Kharkiv u godit një spital psikiatrik, ndërsa nuk dihet ende numri i viktimave.

Sakaq, një video e verifikuar nga Sky Neës ka kapur momentin kur një raketë goditi qytetin lindor të Dnipro në Ukrainë sot.

Tre sulme ajrore ruse goditën Dnipro të premten në mëngjes, një qendër e madhe industriale dhe qyteti i katërt më i madh i Ukrainës në një pozicion strategjik në lumin Dnieper. Sulmet lanë të vdekur një person, sipas këshilltarit të Ministrisë së Brendshme Anton Heraschenk. g.v/abcnews.al