VIDEO/ Miratohet projektligji për Portin e Durrësit, debate të ashpra te “Ligjet”, Bardhi “i flak” mikrofonin Klotilda Bushkës

schedule20:50 - 15 Nëntor, 2022

schedule 20:50 - 15 Nëntor, 2022

Është miratuar mbrëmjen e sotme Projektligji për Portin e Durrësit në Komisionin e Ligjeve.

Por seanca është shoqëruar me debate të ashpra.

Teksa Klotilda Bushka u shpreh se do të kalojë për votim projektligjin, ka ndërhyrë Gazment Bardhi duke i “flakur” tej mikrofonin.

Bushka: Unë nuk e vazhdoj më diskutimin do të kaloj në votim sepse ju kolegë nuk keni respekt. Kur ju flisni ne ju respektojmë. Kalojmë në votim. Të numërojë votat sekretaria.

Debati:

Bushka: Nuk ka më diskutime kalojmë në votim se ju kolegë nuk keni respekt.

Bardhi: Gjejeni në marrëveshje ku investon ai

Bushka: Më gjeni një rresht ku tokën e japim në pronës. E keni lexuar kontratën. Sot gjithë ditën treguam se ajo që thoni ju për zhvillimin  e procedurës së përshpejtuar është e drejtë dhe sot i dhamë 8 orë kohë për ta sqaruar. dhe unë nuk e kuptoj, ju qofshi që nuk gjetët asnjë defekt tek kontrata./Abcnews.al/