VIDEO/ Milan i dorëzohet Liverpoolit, PSG gjen shpejt rrjetën ndaj Brugge. Shënon edhe City

schedule21:22 - 15 Shtator, 2021

schedule 21:22 - 15 Shtator, 2021

Milani i ka rezistuar Liverpoolit vetëm 9 minuta. Në “Anfield Road” kuqezinjtë i janë dorëzuar klasit të Alexander-Arnold dhe Mohamed Salah.

https://twitter.com/Bau_Nickk/status/1438218778328899585

Ylli i Anglisë nisi gjithçka, me Salah, që e kuptoi mirë dhe dha topin në zonën e duhur. Arnold bëri gjithçka mirë më pas dhe tundi rrjetën, i ndihmuar edhe nga një devijim.

https://twitter.com/ifast222/status/1438220331538423809

Vetëm 6 minuta më pas Mohamed Salah mori përsipër një penallti të fituar nga Liverpool pas një prekje me dorë në zonë, por Maignan i mohoi golin.

Malore e madhe për Milanin tashmë, që vështirë të ketë aftësinë të përmbysë Liverpoolin, gjithsesi milanistët nuk i ndalojmë të shpresojnë.

https://twitter.com/zonapsg/status/1438221203714441218

Ndërkohë, edhe PSG dhe Manchester City kanë kaluar në avantazh në ndeshjet e tyre, Francezët i kanë shënuar belgëve të Clubb Brugge me Herreran, ndërsa City ndëshkoi Leipzig me Nathan Ake. /abcnews.al

https://twitter.com/TopFootballShow/status/1438221411886280708