VIDEO/ Messi humb durimin pas ndeshjes dhe i kthehet kundërshtarit: Çfarë ke që shikon

schedule09:50 - 10 Dhjetor, 2022

schedule 09:50 - 10 Dhjetor, 2022

Argjentina mbrëmjen e djeshme mori një kualifikim dramatik ndaj Holandës, ku fati i tyre ishte në duart e goditjeve të penalltive.

120 minutat u mbyllën me rezultatin 2-2, ndërsa goditjet e penalltive me rezultatin 4-3. Sfida normalisht mori “flakë”, ku edhe kartonat e verdhë tregojnë qartë se sa tension kishte, ku u morën në total 17 të tillë.

Messi njihet në fushën e lojës si një person që i shmanget tensioneve dhe një karakteri tepër të ftohtë, por pas përfundimit të ndeshjes ai nuk e mbajti dot veten. Ylli argjentinas po merrej në intervistë nga gazetari i “Tyc Sport”, dhe përballë Messit qëndronte holandezi Weghorst i cili shënoi dy golat për kombëtaren e “tulipanëve”.

“Çfarë ke që shikon budalla? Çfarë ke që shikon? Ik andej, budalla!”, dëgjohet të thotë Messi./h.ll/abcnews.al