VIDEO/Mënyra interesante për të shtrydhur një limon pa e prerë atë

schedule22:50 - 14 Shtator, 2022

schedule 22:50 - 14 Shtator, 2022

Çfarë është më e shijshme në një pasdite sesa një limonadë e shtrydhur e freskët pa ëmbëlsuesit e lëngut të gatshëm. Çfarë është më e shijshme se një peshk apo mish i sapo pjekur në skarë me lëng limoni që rrjedh pa masë mbi të. E gjithë kjo, sigurisht, me kusht që ta keni shtrydhur lehtë limonin, proces që mund të rezultojë i vështirë. Për fat të mirë për ju dhe ne, ekziston një truk i Tik Tok për t’ju shpëtuar edhe një herë.

Edhe më e mira? As limonin nuk duhet ta prisni. Në thelb ju duhet limoni dhe një kunjë dhëmbësh.

Çfarë duhet bërë?

Hapi i parë: Merr një limon të bukur dhe e rrotullon në banak. Sa më i papjekur të jetë limoni, aq më i gjatë është rrotullimi për ta zbutur atë.

Pasi të keni mbaruar me hapin e parë, vjen i dyti. Aty merr një kruese dhëmbësh dhe e çon te koka e limonit, ku bën urinim.

Pasi të keni futur kruese dhëmbësh, krijoni një burim që lëngu të dalë.

Në fund merrni një tas dhe nga ana që ka hapur limonin e shtrydhni dhe shijoni./abcnews.al