VIDEO/ Marrëzia e pabesueshme e portierit i kushtoi ndeshjen që po e fitonte

schedule16:48 - 21 Shtator, 2022

schedule 16:48 - 21 Shtator, 2022

Portieri kroat Vedran Janjetoviç ka bërë një gabim të pabesueshëm në ndeshjen e ligës australiane Western Sydney-Brisbane (2:2).

Në vend të fitores së sigurt të skuadrës së tij, ndeshja përfundoi në barazim 2:2 dhe kështu ky portier u bë objekt talljeje në rrjetet sociale, shkruan abcnews.al.

Ja çfarë ndodhi:

Është luajtur minuta e 95-të. Tabela e rezultateve ishte 2:1 për Sydney, topi po shkonte në portë dhe priste vetëm fundi i ndeshjes.

Janjetoviç në vend që ta lëshonte në portë, u përfshi në gafën me topin e tij dhe dhuroi një goditje këndi të panevojshëm për miqtë.

Sigurisht që goli erdhi, dhe Brisbane barazoi në minutën e 96-të për 2:2. G.D /abcnews.al/