VIDEO | “Lutuni për Shqipërinë”, Malaga bën gjestin e madh

22:18 | 29/11/201922:180

Klubi spanjoll i Malaga po luan në transfertë përballë Numancia. Në momentin kur futbollistët e Malaga po bëheshin gati për t’u futur në fushë, janë parë me fanella “Lutuni për Shqipërinë” të veshura.

Në fushë për Malagan, zbritën nga minuta e parë dy futbollistët shqiptarë, Keidi Bare dhe Armando Sadiku. Ky është një gjest i madh i klubit spanjoll, i cili u shpërnda dhe në faqen e tyre zyrtare në Twitter.

Mbi këtë video, ishte mbishkrimi: “Sot jemi futur në fushë me një mesazh mbështetjeje për të gjithë viktimat në Shqipëri”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono