VIDEO | Kundërsulm vrasës, Dortmund shënon golin e parë të mbrëmjes

schedule19:36 - 2 Tetor, 2019

schedule 19:36 - 2 Tetor, 2019

Borussia Dortmund ka kaluar në avantazh përballë Slavia Prague. Ka qenë mbrojtës Hakimi ai që ka kaluar verdhezinjtë në avantazh, me anë të një kundërsulmi shumë të shpjtë. Pasi merr një pasim nga Witsel, Hakimi nis slalomin e tij dhe duket i pandalshëm nga krahu i djathtë.

Pasi futet brenda zonës, arrin të driblojë mbrojtësin kundërshtar dhe portierin e Slavia Prague, duke shënuar një gol shumë të bukur. Dortmundi shënon kështu golin e parë të mbrëjes së sotme në Champions League./abcnews.al

Champions League

Slavia Prague – Borussia Dortmund  0-1
Hakimi 35′