VIDEO | Kumbulla rikthehet titullar te Verona, golin e gjen Torino

schedule13:11 - 15 Dhjetor, 2019

schedule 13:11 - 15 Dhjetor, 2019

Marash Kumbulla ka lënë pas krahëve problemet fizike dhe është rikthyer të luajë si titullar për Veronën. Mbrojtësi 19-vjeçar e ka nisur në formacion ndeshjen që po luhet kundër Torinos, njësoj si Amir Rrahmani.

Dueli i zhvilluar në stadiumin “Bentegodi” të Veronës është zhbllokuar dhe miqtë kanë kaluar në avantazh. Christian Ansaldi është autori i golit në minutën e 36-të dhe Torino ka hedhur një hap drejt arritjes së fitores së tretë rresht në kampionat.

Argjentinasi mori një pasim nga Verdi dhe lëshoi një të majtë të fortë që përfundoi në trekëndësh. Miqtë gjetën golin më herët, por VAR-i frenoi gëzimin e Torinos dhe anuloi golin e Berenguer. /abcnews.al