VIDEO | Kriza e Arsenal nuk ka fund, e ndëshkon Brighton

schedule21:52 - 5 Dhjetor, 2019

schedule 21:52 - 5 Dhjetor, 2019

Gjithçka po shkon ters tek Arsenali, teksa lojtarët nuk po arrijnë të tregojnë kualitetin që kanë edhe pas ndryshimit në pankinë. Gunners po luajnë në shtëpi përballë Brighton dhe miqtë kanë kaluar në avantazh në duelin e javës së 15-të të Premier League.

Adam Webster ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 36-të. Mbrojtësi anglez përfitoi nga një rrëmujë në mbrojtjen e Arsenalit dhe dërgoi topin në rrjetë, duke vendosur heshtjen në “Emirates Stadium”. /abcnews.al