VIDEO | Kosova shënon sërish, Muriqi bën “detyrën”

schedule21:25 - 14 Tetor, 2019

schedule 21:25 - 14 Tetor, 2019

Vedat Muriqi vazhdon të shënojë. Sulmuesi i Kosovës ka shënuar edhe në takimin e sotëm kundër Malit të Zi, duke dyfishuar për dardanët. Sulmuesi merr një pasim të bukur nga Hadërgjonaj, e kontrollon topin në hyrje të zonës dhe gjuan menjëherë fluturimthi. Tentativa e tij e parë bllokohet nga portieri, por topi mbetet në zonë të rrezikshme dhe Muriqi përfiton, duke shënuar./abcnews.al

Kualifikuese, Euro 2020

Kosovë – Mali i Zi  2-0
Rrahmani 10′, Muriqi 34′