VIDEO/Kombinoni kanellën me këtë frut dhe do të shihni ndryshimin që po kërkoni në trupin tuaj

schedule10:50 - 23 Shtator, 2022

schedule 10:50 - 23 Shtator, 2022

Ananasi është i pasur me lëndë ushqyese dhe për shkak të efektit diuretik dhe kalorive të pakta që përmban, mund të jetë pjesë e një diete për humbje peshe. Zakonisht konsumohet i papërpunuar ose në formë lëngu.

Kanella është përdorur në mjekësinë kineze për më shumë se 400 vjet dhe ka shumë përfitime për shëndetin dhe mirëqenien. Për shkak të shijes dhe aromës së tij intensive, mund të shtohet në një mori recetash.

Kombinimi i ananasit dhe kanellës në kuadrin e një diete të ekuilibruar ofron rezultate të mahnitshme për ata që duan të humbin peshë pa rrezikuar shëndetin e tyre.

Shikoni detajet në videon e mëposhtme:

/abcnews.al