VIDEO/ Kapet mat duke “festuar” golin e rivalit, tërbohen tifozët anglezë

schedule10:18 - 16 Dhjetor, 2020

schedule 10:18 - 16 Dhjetor, 2020

Moses Odubajo, futbollisti i Sheffield Wednesday, ka përfunduar nën akuzë nga tifozët e tij për një gjest të bërë në ndeshjen kundër Nottingham Forest. Pas goli të pësuar kamerat kanë kapur një moment të çuditshëm.

Odubajo, pasi Lewis Grabban shënoi, dallohet duke buzëqeshur me kundërshtarin dhe madje edhe zgjat dorën drejt tij. Tifozëve të Sheffield nuk u ka shpëtuar ajo që ndodhi në fushën e blertë dhe video është bërë menjëherë virale në rrjetet sociale.

“Humbja është zhgënjyese për mua dhe ekipin. Kurrë do ta ngrija dorën drejt një lojtari thetër sepse shënoi kundër nesh. Ne jemi në fund të klasifikimit. Askush në klub nuk dëshiron rënien dhe nuk ka shans që të festoj një gol që na mban në fund.

Video mund të interpretohet keq dhe të nxirret jashtë kontekstit. Shpresoj t’i kem sqaruar tifozët, që dyshuan në përkushtimin tim ndaj ekipit”, ka reaguar përmes disa postimeve në Twitter vetë protagonisti, Moses Odubajo. /abcnews.al