VIDEO/ I papërmbajtshëm Armando Broja, “vallëzon” kundër Den Haag

schedule16:08 - 18 Tetor, 2020

schedule 16:08 - 18 Tetor, 2020

Armando Broja po tregon vlerat e tij në Holandë dhe po bind ata pak skeptikë që mendojnë se nuk është e ardhmja e sulmit të kombëtares shqiptare.

Shtatalarti, i cili është nën kontratë me Chelsea, ka shënuar golin e dytë në sfidën që Vitesse po fiton kundër ADO Den Haag.

Një realizim mjaft i bukur i sulmuesit, i cili “vallëzon” në mbrojtjen e rivalëve dhe i qetëson skuadrën e tij, që po luan me një lojtar më pak.

Për Brojën ky është goli numër tre, ndërkohë që për herë të parë luan një ndeshje kampionati nga fillimi. Ai luajti edhe me Shqipërinë titullar, në takimet e Nations League kundër Kazakistanit dhe Lituanisë. /abcnews.al