VIDEO | I ftohtë, Muriqi gjen sërish rrjetën në Turqi!

schedule19:01 - 8 Nëntor, 2019

schedule 19:01 - 8 Nëntor, 2019

Sulmuesi i Kosvës, Vedat Muriqi, po bën një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Fenerbache në Turqi. Bomberi dardan ka po bën paraqitje të jashtëzakonshme, si dhe po gjen rrjetën në mënyrë konstante. Shtatlarti ka shënuar edhe sot, në sfidën kundër Kasimpasa.

Në minutën e gjashtë, Fenerbache fiton një penallti dhe Muriqi merr përsipër ekzekutimin e saj. Me një gjakftohtësi të madhe, dardani mposht portierin mik, duke shënuar në krahun tjetër. Ky ishte goli i gjashtë i Muriqit në kampionatin turk, si dhe ka asistuar një herë për shokët e tij të skuadrës. Një futbollist fantastik!/abcnews.al

Turqi, Super Ligë

Fenerbache – Kasimpasa  1-0
Muriqi (p) 6′