VIDEO/I bllokuar nga tubat dhe dërrasat, grupi i ekuipazhit shpëton qenin nga hendeku i ngushtë

schedule12:09 - 1 Maj, 2021

schedule 12:09 - 1 Maj, 2021

Autoritetet në San Francisco zhvilluan një shpëtim të pazakontë dhe të vështirë kur një qen ra në një hendek të ngushtë midis dy ndërtesave.

Kujdesi dhe Kontrolli i Kafshëve në San Francisco thanë se qeni 12-vjeçar, pagëzuar me nofkën “Baby Jessica” nga ekipet e shpëtimit, ishte bllokuar midis dy ndërtesave në San Bruno Avenue, rreth 6 metra poshtë një kuverte.

Shpëtuesit thanë se operacioni ishte i komplikuar nga hapësira e ngushtë, tubat, telat dhe dërrasat e lira.

Ekuipazhi u përpoq të përdorte një bord të siguruar nga mbikëqyrësi i ndërtesës për t’i dhënë qenit një platformë për të ecur në mënyrë të sigurt, por druri ishte shumë i gjatë dhe u përkul nën peshën e tij në mes.

Qenushja Jessica u bashkua më vonë me pronarin e saj , thanë oficerët e kujdesit dhe kontrollit të kafshëve./abcnews.al