VIDEO | Heroi i Serie A, shijoni supergolat e Alvaro Recoba!

schedule19:26 - 19 Nëntor, 2019

schedule 19:26 - 19 Nëntor, 2019

Alvaro Recoba është padiskutim një prej lojtarëve më të mirë që ka luajtur ndonjëherë në Serie A. Sulmuesi nga Uruguai ishte në pronësi të Interit për plot 9 vite, duke luajtur 175 ndeshje dhe duke shënuar 73 gola.

Këto statistika nuk janë shumë impresionuese për një sulmues, por duke parë golat e tij, Recoba asnjëherë nuk ka shënuar “gola të thjeshtë”. Ish-bomberi zikaltër njihet për supergolat e tij dhe kanali zyrtar në YouTube i Serie A ka publikuar një video me golat më të bukur të Recobës ndër vite. Të gjithë këto rrjeta të shënuara, janë për t’u shijuar./abcnews.al