VIDEO | “Henry-Pass” në tjetër nivel, Plea realizon supergol në Bundesliga

23:28 | 28/01/202023:280

Sulmuesi i Borussia M’Gladbach, Alassane Plea, ka shënuar një supergol në Bundesligën gjermane. Bomberi i Gladbach shënoi me një stil të çuditshëm me këmbën e majtë, ndërsa hovin e goditjes e bëri me këmbën e djathtë, duke çoroditur portierin kundërshtar.

Kjo lëvizje, u fut në futboll nga ish-futbollisti legjendar, Thierry Henry. Francezi megjithatë, nuk kishte shënuar kurrë me një stil të tij, por vetëm kishte dhënë pasime fantastike, si me fanellën e Arsenalit, ashtu dhe me të New York Red Bull.

Plea mori stilin “Henry-Pass” dhe e çoi në një nivel krejt tjetër, duke bërë që goli i tij të jetë kandidat serioz për golin e sezonit në Bundesliga./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono