VIDEO/ Hapen llogaritë në Madrid, Salah kthen në lojë Liverpoolin

schedule22:14 - 6 Prill, 2021

schedule 22:14 - 6 Prill, 2021

Real Madrid arriti të shënojë dy gola në pjesën e parë në çerekfinalen e parë të Champions League ndaj Liverpool në Spanjë.

Me nisjen e pjesës së dytë skuadra e Jurgen Klopp është zgjuar dhe ka arritur të tundë rrjetën dhe ngushtojë diferencat.

 

Ishte Mohamed Salah, i cili tundi rrjetën në minutën e 51-të, pas asistit të Diogo Jota, i cili depërtoi bukur mes mbrojtjes së Real Madrid. /abcnews.al