VIDEO/ Goleador për ditëlindje, Bonucci i jep fitoren Juves me dy gola

schedule14:23 - 1 Maj, 2022

schedule 14:23 - 1 Maj, 2022

Juventusi ka triumfuar kundër Venezia me rezultatin 2-1 dhe Champions League është një formalitet për bardhezinjtë tani.

Skuadra e Massimiliano Allegri u nderua nga Leonardo Bonucci ditën e sotme, pasi qendërmbrojtësi shënoi dy gola dhe i dha fitoren Juventusit.

Fillimisht ai realizoi në minutën e shtatë dhe e kaloi në epërsi skuadrën nga Torino, që pavarësisht rasteve nuk po e shënonte golin e dytë.

Miqtë me Aramu befasuan, por festa u zgjati pesë minuta. Bonucci shënoi edhe golin tjetër, që i dha fitoren Juventusin në 35 vjetorin e tij të lindjes. / abcnews.al