VIDEO/ Gol sërish me Tirol, edhe Vrioni di t’i gjuajë penalltitë si Jorginho

schedule18:01 - 27 Nëntor, 2021

schedule 18:01 - 27 Nëntor, 2021

Giacomo Vrioni nuk ndalet me Tirol në Austri dhe ditën e sotme ka shënuar me penallti kundër Altach.

Në minutën e 12-të sulmuesi, kartonin e të cilit e zotëron Juventusi, mendoi të imitonte një kampion Europe.

Vrioni e gjuajti penalltinë sikurse bën zakonisht mesfushori i Chelsea dhe Juventus, Jorginho.

Sulmuesi e çoi në tetë numrin e golave në kampionatin austriak këtë sezon, duke qenë nga të rinjtë më të spikatur./ abcnews.al