VIDEO | Gol në “Sao Paolo”, nis festa zikaltër

schedule21:05 - 6 Janar, 2020

schedule 21:05 - 6 Janar, 2020

Interi ka kaluar në avantazh përballë Napolit në kryendeshjen e javës së 18-të në Serie A. Ka qenë sulmuesi kryesor i skuadrës, Romelu Lukaku, ai që gjeti rrjetën në minutën e 14-të të sfidës.

Bomberi belg bën gjithçka vetë në hyrje të zonës dhe pasi driblon mbrojtësin Koulibaly, gjuan fort me të majtën, duke shtangur portierin Meret. Interi në avantazh dhe festa në Sao Paolo është e gjitha zikaltër./abcnews.al

Serie A, java 18


Napoli – Inter  0-1
Lukaku 14′