VIDEO/ Gol “made in Albania”, Cikalleshi ndëshkon ish-skuadrën dhe feston

schedule13:06 - 16 Janar, 2021

schedule 13:06 - 16 Janar, 2021

Sokol Cikalleshi ka shënuar golin e parë në kampionat për Konyaspor. 13 ndeshje i janë dashur sulmuesit të kombëtares shqiptare të gjente rrugën e rrjetës.

Kavajasi ka realizuar kundër Goztepe, ish-skuadrës së tij, pas një goditjeje këndi. Një krosim perfekt i prurjes së janar, një tjetër shqiptar, Zymer Bytyqit.

Me golin e Cikalleshit ndeshja shkoi 1-2, ndërkohë që më pas u shënuan edhe dy gola të tjerë dhe rezultati momentalisht është 2-3 në favor të Goztepe. /abcnews.al