VIDEO | Gol identik si Maradona, Guinazu tërbon rrjetin!

schedule13:09 - 17 Tetor, 2019

schedule 13:09 - 17 Tetor, 2019

Një eurogol është shënuar në Argjentinë. Flasim për futbollin e femrave, aty ku emri i momentit është Lucia Guinazu. Lojtarja e Gimnasia La Plata ka realizuar një kryevepër, që të kujton golin e Diego Armando Maradonës kundër Anglisë në Botërorin 1986.

Aksion fantastik i Guinazu, e cila driblon çdo kundërshtar dhe arrin të gjejë rrugën e rrjetës. Një realizim i tillë ka mahnitur edhe vetë Maradonën, i cili drejton ekipin e meshkujve të Gimnasia La Plata.

“El Pibe de Oro” nuk i ka kursyer komplimentet për vajzën e talentuar, duke vlerësuar golin e shënuar në ndeshjen e fundit. /abcnews.al