VIDEO/ “Flak” arbitrin te lojtari kundërshtar, episod i çuditshëm në Azi

schedule23:38 - 6 Mars, 2021

schedule 23:38 - 6 Mars, 2021

Një episod i çuditshëm ka ndodhur në një ndeshje në Malajzi. Sulmuesi Mehdi Sarawak shtyu arbitrin Kazim Kazim, pasi i zuri rrugën në një aksion sulmues të skuadrës së tij.

Arbitri u përplas te lojtari i skuadrës vendase dhe aksioni u ndal, për t’u rivënë në lojë nga vendi për shkak se veprimi i sulmuesit u konsiderua faull. /abcnews.al