VIDEO | Fiorentina nuk fiton sërish, e ndëshkon perla e Orsolinit

schedule14:25 - 6 Janar, 2020

schedule 14:25 - 6 Janar, 2020

Fiorentina ishte pak sekonda larg rikthimit te fitorja në Serie A pas 7 javësh mungesë, por një gol shumë i bukur i Riccardo Orsolinit i hoqi tre pikët nga duart ekipit të Iachinit (debutoi në stolin e Fiorentinës) dhe evitoi disfatën shtëpiake të Bolognas.

Marco Benassi zhbllokoi ndeshjen në minutën e 27-të me një goditje të menjëhershme. Eurogol i mesfushorit por ekipi nga Firence nuk ia doli të ruante avantazhin. Bologna dominoi pjesën e dytë, por goli erdhi vetëm në shtesa.

Orsolini ekzekutoi në perfeksion një goditje dënimi nga krahu i djathtë dhe dërgoi topin në trekëndësh. Derbi u mbyll pa fitues dhe pika i mban vendasit në vend të dhjetë me 23 pikë. Fiorentina vazhdon të notojë në ujëra të turbullta dhe numëron 18 pikë, katër më shumë se zona e ftohtë. /abcnews.al

Bologna – Fiorentina 1-1
(Orsolini 90+4′ / Benassi 27′)