VIDEO/ Finalja e Champions League, trofeu niset për në Stade de France

schedule18:01 - 28 Maj, 2022

schedule 18:01 - 28 Maj, 2022

Pothuajse 3 orë na ndajnë nga finalja e madhe e Champions League e cila do të fillojë në orën 21:00 mes Liverpoolit dhe Real Madrid.

Ekipet ndodhen aty, tifozët gjithashtu dhe tani është momenti i trofeut më të rëndësishem të UEFA-s që të niset për në State de France.

Pas ekspozimit në qendër të Parisit në zonën e eventit, kupa do të vendoset brenda pak minutash në stadiumin e Parisit, e transportuar nga punonjësit e UEFA-s./ h.ll/abcnews.al