VIDEO/ Festa nuk zgjat shumë, Polonia rikthehet në avantazh

schedule21:37 - 2 Shtator, 2021

schedule 21:37 - 2 Shtator, 2021

Pas golit të shënuar nga Cikalleshi dhe barazimit të ndeshjes Shqipëria ishte dominuese në Varshavë ndaj Polonisë, po ligji i futbollit e dënon sërish.

Nëse nuk shënon, do pësosh dhe kështu i ndodhi edhe kombëtares sonë, që është dënuar sërish nga një goditje e ndaluar, këtë herë nga këndi.

Sulmuesi tjetër, Adam Buska ka shtyrë topin në rrjetë dhe rikthen Poloninë në avantazh ndoshta në momentin e saj më delikat, kur ndodhej nën presionin e skuadrës sonë. /abcnews.al