VIDEO/ Festa e çuditshme e golit, sulmuesi i Catanzaros bën xhiron e internetit

schedule09:30 - 25 Shtator, 2022

schedule 09:30 - 25 Shtator, 2022

Jari Vandeputte ka shënuar dy gola në fitoren 3-0 të skuadrës së Catanzaro kundër Messina, në Serie C. Belgu tërhoqi vëmendjen me festën e golit të dytë.

Vandeputte nxitoi drejt një makine që ishte në hapësirën mes tribunës pas porte dhe fushës dhe e reklamoi.

Pamjet kanë bërë menjëherë xhiron e internetit, pasi është një nga festimet më të veçanta të para në fushat e futbollit. / abcnews.al