VIDEO/ Ekzekutim mjeshtëror, Florent Muslija dhuron “show” në Gjermani

schedule14:15 - 25 Prill, 2021

schedule 14:15 - 25 Prill, 2021

Florent Muslija ka gjetur rrugën e rrjetës në Bundesliga 2. Mesfushori ofensiv është pjesë e Hannover dhe sot ka realizuar një eurogol në sfidën jashtë fushe me Sandhausen.

Fundi i pjesës së parë, minuta e 42-të, vendasit kryesonin 1-0 dhe Hannover fitoi një goditje dënimi. Ekzekutim mjeshtëror i lojtarit dardan dhe topi në trekëndëshin e Sandhausen.

Ky ishte goli i pestë sezonal në kampionat për shqiptarin e lindur në Gjermani, i cili ka veshur katër herë fanellën e përfaqësueses së Kosovës. /abcnews.al