VIDEO/ Donte të bënte një “panenka”, tani e gjithë bota po qesh me të!

schedule21:43 - 9 Gusht, 2022

schedule 21:43 - 9 Gusht, 2022

Me rezultatin 2:2 ka përfunduar një ndeshje emocionuese e kampionatit peruan mes Cantola dhe Sporting Cristal.

Skuadra e Kantolës mori edhe dy kartonë të kuq, por momenti më mbresëlënës i lojës ndodhi në fund të fundit.

Në minutën e gjashtë të lëndimit të pjesës së dytë, Sporting Crystal pati një mundësi për të fituar nga penalltia. Topi u mor nga Yoshimar Jotun, golashënuesi i golit të parë. Ai ka tentuar të mposht portierin me një “panenka”, por ka arritur të rikthehet dhe të shpëtojë gjuajtjen e tij. /abcnews.al/