VIDEO/ Djallëzia e Iago Aspas bëhet virale, ç’bëri kapiteni i Celta Vigo

schedule17:59 - 6 Dhjetor, 2021

schedule 17:59 - 6 Dhjetor, 2021

Iago Aspas nuk festoi dot mbrëmë, edhe pse shënoi kundër Valencias. Celta Vigo në fund u mposht, por sulmuesi doli nga fusha me një djallëzi.

Në momentin e golit ai e kuptoi që nuk luante dot më dhe para se të kërkonte zëvendësimin hoqi fanellën.

Iago Aspas u ndëshkua me karton të verdhë do të jetë i pezulluar për të luajtur pikërisht atëherë kur nuk mundet dot.

Kështu ai do të shlyejë edhe pezullimin gjatë kohës së rikuperimit dhe do të kthehet i “pastër” nga kartonët e verdhë. / abcnews.al