VIDEO/ De Ligt debuton menjëherë me supergol, Bayern “shkatërron” ekipin e Rooney

schedule09:18 - 21 Korrik, 2022

schedule 09:18 - 21 Korrik, 2022

Matthijs de Ligt, i sapoardhur te Bayern Munich, debutoi në mënyrën më të mirë me Bayern Munich.

Disa orë pasi u bashkua me shokët e tij të skuadrës në turneun në Amerikën e Veriut duke bërë debutimin e tij ndaj DC United të Wayne Rooney.

Në rezultatin final 6-2 është edhe dora e tij, me një gol të shënuar menjëherë pas hyrjes në fushë. Nagelsmann më pas e zëvendësoi atë pas më pak se gjysmë ore.

Në goleadën bavareze hyri dhe transferimi tjetër i ri, Sadio Mane, i cili hapi rezultatin me penallti pas vetëm 5 minutash lojë.

Nagelsmann tha se ishte i kënaqur me ish-lojtarin e Juventusit duke deklaruar se ai do të jetë titullar në ndeshjen e radhës kundër Manchester City të planifikuar në fundjavë. Golat e tjerë të Bayernit u shënuan nga Sabitzer, Gnabry, Zirkzee dhe Muller./ h.ll/abcnews.al