VIDEO/ Ariu zbret në Surrel, banorët filmojnë pamjet

schedule22:57 - 7 Gusht, 2022

schedule 22:57 - 7 Gusht, 2022

Një ari është filmuar shumë pranë Tiranës. Sipas qytetarit që ka postuar foton në rrjet, ariu është filmuar në Surrel.

Vitet e fundit për shkak të moratorumit të gjuetisë, kemi parë shpesh në media dhe rrjete sociale kafshë të egra që lëvizin shumë pranë zonave të banuara.

Gjithashtu kemi para edhe kafshë që janë rikthyer nga pyjet tona të cilat prej vitesh konsideroheshin të “humbura” pasi largoheshin nga habitati i tyre për shkak të gjuetisë pa kriter.