VIDEO/ 18 vite si lojtar i West Ham, pensionohet mes lotësh kapiteni i skuadrës

schedule18:45 - 15 Maj, 2022

schedule 18:45 - 15 Maj, 2022

Në “London Stadium” u zhvillua ndeshja mes West Ham dhe Manchester Cityt, takim i cili nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2.

Përveç rezultatit që ishte surprizë, pasi “Qytetarët” e Pep Guardiolës ndalen nga “Hammers” diçka tjetër mori vëmendjen.

Kapiteni i “Çekiçëve”, Mark Noble u përshëndet me tifozët, pasi zyrtarisht mbylli karrierën e tij me futbollin e luajtur, teksa në moshën 35-vjeçare ka zgjedhur të varë këpucët në gozhdë.

Anglezi e mbylli me futbollin e luajtur pas 18 vitesh me skuadrën e West Ham dhe në karrierën e tij numëron 549 ndeshje dhe 62 gola me fanellën e “The Hammers”. Gjatë karrierës, gjatë viteve 2005-2007 luajti në formë huazimi për Hull City dhe Ipswich Town.

/f.a/abcnews.al