Vezë, vaj, uthull molle dhe sheqer për pastrimin e fytyrës

schedule19:15 - 11 Prill, 2021

schedule 19:15 - 11 Prill, 2021

Ky krem ​​pastrues është ideale për heqjen e mbetjeve së make-up, ndërsa siguron përbërësit e dobishëm të vajit në lëkurën tonë dhe vepron si krem ​​hidratues në të njëjtën kohë.

Çfarë do t’ju duhet:

– 1 e verdhë veze

– 1 lugë gjelle uthull molle

– 1/2 lugë çaji sheqer

– 8 lugë vaj ulliri

Përgatitja:

Përzieni vezën, uthullën dhe sheqerin së bashku, derisa të kombinohen plotësisht.

Ngadalë shtoni vajin në përzierje dhe përzieni në të njëjtën kohë, derisa përzierja të jetë e butë dhe e butë.

Kremi pastrues është gati. Vendoseni në një kavanoz steril dhe mbajeni në frigorifer.

Përdorni:

Përdoreni pasi të hiqni përbërjen në të gjithë fytyrën dhe fërkojeni për disa minuta për ta ndihmuar të depërtojë në lëkurën tuaj. Në fund, hiqni të gjithë kremin shtesë me një ind dhe lëkura juaj do të ndihet e butë dhe e lagur!/abcnews.al