Vetëm firma ka mbetur, detajet e kontratës së re të Ousmane Dembele

schedule10:14 - 14 Korrik, 2022

schedule 10:14 - 14 Korrik, 2022

Kontrata është gati dhe Ousmane Dembele duhet vetëm ta firmosë. Palët kanë rënë dakord dhe tani pritet që gjithçka të formalizohet.

Në Francë ndërkohë zbulojnë edhe detaje të kontratës së sulmuesit, i cili do të jetë pjesë e rëndësishme e formacionit të Xavit.

Santi Ouna shkruan se Dembele me marrëveshjen e re do të përfitoje 11 milionë euro në sezon, një më pak se në kontratën e mëparshme.

Sulmuesi do të nënshkruajë deri më 30 qershor 2024 dhe kështu do të marrë fund një nga telenovelat e merkatos te Barcelona. / abcnews.al