Vetëm 16 vaksinime sot në Gjirokastër, refuzim masiv në Lazarat

schedule14:01 - 15 Maj, 2021

schedule 14:01 - 15 Maj, 2021

Vetëm 16 vaksina sot në Gjirokastër. Ditën e sotme në qendrat shëndetësore të qytetit janë paraqitur vetëm 16 qytetarë për marrjen e vaksinës kundër COVID.

Gazetari i ABC Elidon Berberi raporton se procesi është mbyllur për sot, ndërkohë që punonjësit e këtyre qendrave kanë deklaruar se nesër është programuar një numër më i lartë vaksinash.

Në Gjirokastër qytetarët vijojnë vaksinimin sipas grupmoshave vetëm me vaksinën AstraZeneca dhe deri më tani janë kryer 14 500 vaksinime.

ABC mëson se refuzim masiv për marrjen e vaksinës ka pasur në Lazarat, ku nga 2000 doza të planifikuara, e kanë marrë vetëm 100 qytetarë./mv.abcnews.al