Veshje të çuditshme dhe stilime absurde flokësh, jeta e “të çmendurit” Gnabry

10:58 | 21/02/202010:580

Rritja e Serge Gnabryt është e jashtëzakonshme. Sulmuesi gjerman nuk e ka pasur gjithmonë të lehtë gjatë karrierës së tij, edhe pse tani është në majë të futbollit dhe po shijon suksese të njëpasnjëshme me Bayern Munchen.

24 vjeçari ishte pjesë e Akademisë së Arsenalit në Premier League, aty ku bëri ndeshje të shkëlqyera dhe i fitoi vetes një kontratë profesioniste me ekipin e parë, duke i tërhequr vëmendjen trajnerit legjendar, Arsene Wenger. Strategu francez u impresionua nga aftësitë e lojtarit me origjinë nga Bregu i Fildishtë dhe shpeshherë i besoi dhe në ndeshjet e Premier League.

Gnabry bëri paraqitje me ulje-ngritje, por arriti të gjejë golin e parë në kampionatin anglez në një sfidë kundër Swansea, duke shënuar një gol shumë të bukur. Megjithatë, ai asnjëherë nuk arriti të bindë drejtuesit e Arsenalit, të cilët e shitën te Hoffenhaim pas dy huazimeve të dështuara te West Bromwich Albion dhe Werder Bremen.

Skuadra gjermane e Werderit vendosi t’i besojë Gnabryt në verën e vitit 2016, duke e blerë asaj kohe 19 vjeçarin për plot 5 milion euro. Sezoni 2016/17, ishte ai ku Gnabry shpërtheu dhe tërhoqi interesin e Bayern Munchen, që në verën e 2017-ës, pagoi 8 milion euro për firmën e anësorit sulmues.

Dy javë më vonë, bavarezët vendosën ta huazonin tek ekipi i Hoffenhaim dhe Gnabry vazhdoi të mahnitë në Bundesliga. I rikthyer te Bayern në verën e 2018-ës, Gnabry u bë menjëherë titullar i padiskutueshëm dhe krahu i majtë i sulmit, është vetëm i tij.

Sukseset me Bayernin janë të panumërta, golat janë të shumtë dhe trofetë e fituar. Deri më tani, Gnabry ka fituar tre trofe me Bayern Munchen, si dhe katër trofe të tjerë gjatë kohës kur ishte pjesë e Arsenalit.

Këtë sezon, Gnabry ka luajtur 20 ndeshje, ka shënuar 9 gola dhe ka asistuar 6 herë për shokët e skuadrës. Përveç suksesit në fushë, Gnabry është i suksesshëm dhe jashtë fushave. Reklama të shumta, evente bamirësie dhe një idhull i vërtetë i tifozerisë bavareze dhe asaj gjermane.

24 vjeçari është dhe një i pasionuar pas modës dhe veshjet e tij, shpeshherë marrin vëmendje të madhe në internet. Gjithashtu, edhe stilet e tij të flokëve, janë të çuditshme, origjinale dhe shpeshherë mjaft të bukura./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono