Veseli: Duhet të dëgjojme SHBA, të pezullojme taksën ndaj Serbisë

schedule15:11 - 15 Shkurt, 2019

schedule 15:11 - 15 Shkurt, 2019

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, duke premtuar dhe njëherë se marrëveshja përfundimtare me Serbinë nuk do të cënojë asnjë interes kombëtar, bëri apel për pezullimin e taksës së vendosur ndaj Serbisë. Ai shtoi se vendi është në një moment vendimtar dhe këshilla e një aleati të rëndësishëm si Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet dëgjuar. Por kryetari i parlamentit e pranoi njëkohësisht se vendosja e taksës ishte një vendim i duhur por ai nuk do të lejonte që SHBA-ja të jetë Kosovës. /abcnews.al