Vendosi sheqer dhe kripë nën gjuhë para se të flinte, ajo që ndodhi është e mahnitshme

schedule07:21 - 30 Nëntor, 2021

schedule 07:21 - 30 Nëntor, 2021

Ajo vendosi sheqer dhe kripë nën gjuhë para se të shkonte në shtrat. Ajo që ndodhi është e mahnitshme. Ka shumë faktorë të ndryshëm që mund të shkaktojnë pagjumësi, si: ankthi, depresioni, problemet në punë etj. Ndërsa, nëse vendosni kripë në domate, kushtojini vëmendje nëse keni këto simptoma !

Pra, kur shtriheni natën, nuk do të mendoni për gjumin, por problemet tuaja në punë, familjen apo përgjegjësitë e ditës së nesërme. E keqja është se truri juaj nuk mund të relaksohet dhe është aktiv pa ndërprerje, që do të thotë se padyshim nuk mund të flini.

Por mos u shqetësoni, sepse ekziston një trajtim krejtësisht natyral që mund t’ju ndihmojë me problemet tuaja të gjumit. Për fat të mirë, ky ilaç është jashtëzakonisht efektiv dhe do të zgjoheni të freskët dhe plot energji.

Gjëja më e mirë për këtë metodë është se ajo është bërë nga përbërës lehtësisht të disponueshëm që tashmë i keni në kuzhinën tuaj. Sekreti i këtij ilaçi natyral të bërë në shtëpi është kripa e papërpunuar e detit dhe sheqeri kaf! Po, këto janë!

Kështu që do t’ju duhet:

1 lugë gjelle. kripë deti e papërpunuar (e papërpunuar).

5 lugë gjelle. Sheqer kaf

Udhëzime

Është shumë e thjeshtë, mjafton të përzieni përbërësit e listuar më sipër dhe të konsumoni 1/2 lugë çaji para se të shkoni në shtrat. Do ta vendosni nën gjuhë – dhe së shpejti do të shkrihet. Mos harroni të ndiqni këtë raport – 1: 5 (kripë deti-sheqer kafe)./abcnews.al