Vendimi për Dajtin, vjen reagoni i ambasadorit të BE

schedule19:54 - 10 Shkurt, 2019

schedule 19:54 - 10 Shkurt, 2019

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca, ka deklaruar se vendimi i gjykatës së Apelit që i uli masën e dënimit Dritan Dajtit të dënuar për vrasjen e 4 policëve në detyrë, kërkon një rivlerësim urgjent nga Gjykata e Lartë dhe Prokurori i Përgjithshëm. Deklaratën Soreca e shoqëron me titullin e lajmit të vendimit për ta dënuar me 25 vite burg Dritan Dajtin. Reforma në drejtësi është pa kthim – shkruan Soreca në postimin e tij – dhe do të mbulojë çdo nivel juridiksioni. /abcnews.al