Vendi i çuditshëm në shtëpi për të fshehur gjërat me vlerë kur shkoni me pushime

schedule13:55 - 11 Gusht, 2022

schedule 13:55 - 11 Gusht, 2022

Një nga gjërat kryesore që mendojmë kur shkojmë me pushime është se si të largohemi sa më të sigurt nga shtëpia.

Nëse nuk mund të merrni me vete sendet tuaja me vlerë thelbësore, për shembull para të gatshme ose bizhuteri dhe nuk dëshironi t’i lini të ekspozuara në shtëpi, ka një zgjidhje të mirë. Gjeni një vend të fshehtë që është e vështirë të imagjinohet.

Ky vend për t’u përdorur si një vend për t’u fshehur mund të jetë lehtësisht fshesa juaj me korrent! Thjesht hapni fshesën me korrent dhe vendosni gjithçka që dëshironi në koshin e saj. Pastaj vendoseni normalisht aty ku e keni ruajtur. Gjërat tuaja janë më pak të rrezikuara sesa nëse do t’i kishit lënë në një dollap bosh në rast të një vjedhjeje./abcnews.al