“Unë pranoj”, McGregor dëshiron ndeshje kthimi ndaj Floyd Mayweather

schedule13:07 - 29 Qershor, 2022

schedule 13:07 - 29 Qershor, 2022

Conor McGregor dhe Floyd Mayweather thuhet se janë në bisedime për një ndeshje kthimi të bujshëm boksi që do të kushtonte 1 miliard dollarë.

Në qershor 2017, Mayweather bëri atë që prisnin shumica dhe mundi legjendën e UFC në ringun e boksit.

Por McGregor tërhoqi shumë lavdërime vetëm për arritjen e raundit të 10-të kundër një njeriu që disa besojnë se është boksieri më i madh ndonjëherë.

Tani, sipas “Fight Hype”, dy legjendat e sportit aktualisht janë në bisedime për një ndeshje tjetër të mundshme.

Faqja e internetit e boksit shton se Mayweather do të sigurojë një tjetër “pagim nëntëshifror” nëse ndeshja finalizohet.

Legjenda e UFC-së, McGregor më pas shkoi në Instagram për të pretenduar se marrëveshja tashmë mund të bëhej.

Ai ndau një foto nga ndeshja e tyre e parë, me mbishkrimin “Unë pranoj”./ h.ll/abcnews.al