Ukraina: Rusia ka humbur rreth 173 mijë trupa gjatë pushtimit

schedule13:01 - 31 Mars, 2023

schedule 13:01 - 31 Mars, 2023

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që ka pësuar Rusia që nga fillimi i luftës.

Ministria ukrainase e Mbrojtjes pretendon se 172,900 trupa ruse janë vrarë dhe 6,974 automjete të blinduara të personelit janë shkatërruar, shkruan Sky News.

Pajisjet e tjera ushtarake që janë zhdukur përfshijnë 3610 tanke, 2671 artileri dhe 306 avionë ushtarakë./abcnews.al